PAYLAŞ
Bled Gölü
Bled Gölü
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Slovenya’da gezilecek yerler sadece Ljubijana ile kısıtlı değildir. Slovenya’nın en turistik bölgelerinden biride Bled Gölü’dür. Özellikle Slovenya çevresinde bulunan ülkelerden buraya sık-sık turistler gelmektedir. Bled Gölü aslında bir Buzul Gölü’dür.  Tabi buzul gölü dediğimizde aklınıza İzlanda terk bir yer geliyor olabilir. Ama burası kesinlikle öyle bir yer değil. Etrafında genellikle çiftler vardır. Çiftler burada romantik anların tadını çıkartıyorlar. Burada en çok dikkat çeken sadece çiftlerin burada bulunmasıdır. Çift olmayanların hor görüldüğü bu yerde, eşsiz manzaranın tadını çıkartacaksınız.

Gölün etrafında onlarca kafe, tesis ve otel bulunmaktadır. Hem doğa tutkunları, hem de çılgın aşıkların uğrak yeri olduğu için buranın doğası son derece bakir kalmıştır. Gölün etrafında yürüyüş için yol yapılmıştır ve bu yol, yaklaşık 5 km uzunluğundadır. Bu yolu sonuna kadar yürüdüğünüzde gölü her açıdan görmüş olursunuz. Eğer yürümeyi sevmeyen biriyseniz, bu 5 km gözünüzde büyük gözükebilir, ama bu yolda yürürken bu kadar yolun nasıl bittiğini anlamayacaksınız. Şayet burada gezen turistler fotoğraf çekiyor, sağa sola bakarak manzaranın keyfine varıyorlar. Bu yolda yürümek son derece keyifli ve huzur verici. Özellikle buranın temiz havası, ciğerlerinizi açacak türden.

Bled’de Konaklama

Vila Preseren
Vila Preseren

Bled’e günübirlikçi olarak geldiyseniz kararınız kısa süre içinde değişebilir ve burada birkaç gün kalma kararı verebilirsiniz. Burada Gölün kenarında bulunan Vila Preseren otelinde son derece romantik bir ortam yaratılmıştır. Otelde kalan herkes buradan çok memnun olduğunu ve eşleriyle birlikte burada çok güzel vakit geçirdiklerini söylemektedir. Vila Preseren bir butik halinde olduğundan, burada olan insanlarla sürekli iletişim halinde olacaksınız. Buda sıkılmanızı önleyecek ve daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Ayrıca otelin ön tarafında bulunan kafe, göle çok güzel bir açıdan bakmaktadır ki, otelin sabah kahvaltıları burada verilmektedir.

Biraz daha yüksek bütçeye sahipseniz, Tito’nun yazlık evi olarak kullandığı tarihi Vila Bled’de konaklayabilirsiniz.

Bled Gölü’nde Ne Yapılır?

Bled Gölü
Bled Gölü

Burada romantik anlar yaşayabilirsiniz. Mesela, burada Rutkay Aziz ses tonuyla şiirler okunur, klasik müzik dinlerken uzaklara dalınır, eşinizle hoş sohbetler ede bilir vb.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here