PAYLAŞ
Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sürekli gezen ve yeni yerler keşfetmeyi seven insanlar için ucuz uçak bileti bulmak hazine niteliğindedir. Bizler de konumuzda en ucuz uçak bileti nasıl bulunur onu anlatacağız. Bilindiği üzere kısa bir hesap yapıldığında yol ücretlerinin ne kadar maliyetli olduğu ortaya çıkmaktadır. Eğer sizler de bu konuda anlatılanları uygular iseniz ucuz uçak bileti bulabilir, seyahatiniz için farklı noktalara bütçe ayırabilirsiniz.

UCUZ UÇAK BİLETİ BULMA KONUSUNDA İPUÇLARI

Bilindiği üzere gezmeyi seven insanlar internet üzerinden daha çok ucuz uçak bileti bulma konusunda araştırmalar yapmıştır. Bunu yapmak için özel bir yeteneğiniz olması gerekmiyor. Sadece doğru zamanda, doğru işleri, doğru yerde yapmanız yeterli olacaktır.

1- Seyahat Tarihleriniz Esnek Olsun

Seyahat Tarihleri

Bilindiği üzere uçak fiyatları sabit olmamaktadır. Gideceğiniz yere, döviz türüne ve o an ki döviz kuruna göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca kısa süre sonrası için alınan ya da esnek olmayan biletler ciddi anlamda pahalı olabilmektedir. Bu aşamada ise belli tarihlere odaklanıp bilet aramak yerine en ucuz bileti bulmak amacıyla aramalar yapın. Ayrıca erken bilet almanız da ayrı bir avantaj olacaktır. Sabah erken ve gece geç saatlerdeki uçuşların diğerlerine göre daha ucuz olduğunu da unutmayın.

2- Bileti En Uygun Tarihte AlınEn Uygun Tarih uçak bileti

Hafta sonu uçmak ile hafta içi uçmak arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Vatandaşlar genellikle hafta sonu seyahat yapmayı tercih ederler. Bu da uçak bilet fiyatlarının hafta içi daha ucuz olmasına sebep olmaktadır.

Eğer ülke içi uçuş yapacaksanız; en ucuz fiyatı, seyahatinizden 21 gün öncesinde bulabilirsiniz. Bu dönemde fiyatlar ortalama %8 daha ucuz olmaktadır.

Uluslararası bilet alımlarında ise 34 gün önceden alınan fiyatlar %4 daha uygun olmaktadır.

3- Geniş Çapta Arama YapınGeniş Çapta Arama

Dünya çapında bu konuda hizmet veren siteler bulunmaktadır. Bunların başında ise benim de sıkça kullandığım SkyScanner yer almaktadır. Bu site sizlere tüm dünyada bulunan acentelerin ve hava yolu şirketlerinin bilet fiyatlarını tek aramada ekrana getirmektedir. Sizler de buradan kolaylıkla seçim yapabilir, ucuz bilet aramak için bütün siteleri dolaşmak zorunda kalmazsınız.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here