PAYLAŞ
Uganda
Uganda
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Uganda Cumhuriyeti, deniz kıyısı olmayan kara ülkesi olarak Kenya, Tanzanya ve Ruanda’nın komşularıdır. Buranın geçmişi birçok kültürel mirasa sahiplik etmektedir. Ülke içerisinde özerk krallık olan Buganda Krallığı’da bulunuyor.

Geçmişte bulunan Buganda Kralı ile başkent Kampala’nın dahil olduğu ülke nüfusu Bugandalılar tarafından oluşmuş.

Bugandalılar
Bugandalılar

Toplam 112 ilçenin bulunduğu, 1990’ların ortasına kadar 10 ilden ve 38 ilçeden bağlı olan Uganda, küçük idari birimler ile oluşmaya başlamış. Birçok hava yolu şirketi, Uganda’ya yolculuk biletini sağlıyor. Afrika’yı gezmek isteyenler için harika bir yer olan Uganda, Afrika’nın göbeğinde bulunuyor. Uçuş süresi fazla olsa da değecek. Afrika’ya adım atarak farklı bir kıtaya adım atmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Sivrisinekler ve para isteyenler sizi rahatsız edebilir. Beyaz teniniz ile buradan olmadığınız apaçık beliriyor.

Uganda kampala
Kampala, Uganda

Taksiye atlayıp otele gidin. Paranızı Uganda şili para birimine dönüştürmeyi ihmal etmeyin. Evlerin kapıları bile yok. Afrika belgeselinin içine düşmüş olabilirsiniz. İnsanlar sadece yatmak için bazı gecekondulara girdiğini görürseniz üzülebilirsiniz. Yardımcı kimliğinizi burada çıkartıp, insanlığa yardım etmek hem sizin hem de onlar için çok güzel bi mutluluk yaratabilir. Birçok çiçek çeşidine rastlayabilirsiniz. Uganda tam bir doğa cennetidir. İnsanlar fakir ama çok mutludur. Sorun yaşamadan buradan ayrılabilmeniz en mümkün olanıdır. Çünkü Uganda‘da pek bir sorun çıkmaz. İnsanlar genellikle çok fakir olduğundan dolayı çok lüks yerler yoktur. Sizin daha çok yardım yapmanız bu ülkede olanlar için en uygun olanıdır. Gezmek isterseniz yüksek binaların oluştuğu tek yer olarak başkente gitmelisiniz. Diğer tüm yerler belgesellerde gördüğünüz Afrika’dan farksız görünüyor. Kırmızı toprak her yerde olacaktır. Küçük köyler, çok fazla insanın bir arada olduğu ve fakir yaşantının görüntüsü olarak karşınıza çıkabilir. Ev önünde leğende çocuk yıkamasını gören annelere selam verebilirsiniz. Her banka, kafe ya da işletme önünde güvenlik görebilirsiniz. Ortada araba yokken, motor çok fazla görülüyor. Ayrıca başı yukarı kaldırma anlamı bizde hayırken, burada evet demektir. İnsanların siyahi olması ve kırmızı toprak ile beraber kaynaşma süreniz size bakılan gözler ile farklı boyutlara ulaşabilir. Çünkü çok fazla beyaz insan görmezler. Hemen turist olduğunuzu anlarlar.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here