PAYLAŞ
Ukrayna Hakkında ve Ukrayna Gezisi
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ukrayna ismini sıkça duyduğumuz, gezginlerin yolu düştüğünde mutlaka günlerce gezmesi gereken bir yer. Başkenti Kiev olan ülke Çernobil nükleer felaketinden sonra kendini toplamış ve yeniden eski canlılığına dönmüştür. Çok eski medeniyetlerden günümüze kadar birçok mimarinin ve kültürün yaşadığı şehir farklı yaşam tarzları ile karşımıza çıkmakta. Ukrayna da karasal iklim görüldüğü için eğer soğukta gezmeyi sevmiyorsanız gezmek için en güzel tercih haziran ve eylül ayları arasında olacaktır. Çeşitli lezzetlerle karşımıza çıkmayı başaran bir mutfağa da sahip şehrimiz. Birçok farklı lezzete yer verdikleri mutfaklarında en ünlü yemeklerin bir tanesi de Kiev usulü tavuktur ve neredeyse tüm dünyada bilinmektedir.

çernobil
çernobil

Ukrayna ya yolunuz düştüğü zaman mutlaka Lviv ve Kharkiv şehirlerine uğramanızı öneririm. Lviv de bir gezintiye çıktığınızda ulaşım konusunda hiç sıkıntı yaşamadan istediğiniz yere rahatça yürüyerek ya da otobüs yardımıyla gidebilirsiniz.  Lviv şehrinin can damarı diyebiliriz. Göz kamaştırıcı mimarileri yapıları içerisinde bulunduran bu meydanın birçok yerinde farklı tarzda heykeller gözünüze çarpacaktır. Tabi ki Lviv Ulusal Akademik Opera, Bale ve Tiyatro Merkezi‘ni ziyaret etmeden gidilmez buradan. Neredeyse her gün çeşitli gösteriler yapılan bu muhteşem yapıt Avrupa da görebileceğiniz en iyi opera binalarındandır.

rynok meydan
rynok meydan

Lviv de sanata doyduktan sonra Kharkiv de muhteşem bir gece geçirerek eğlencenin kalbine düşebilirsiniz. Kharkiv gündüzleri sakin bir yer ve çok fazla gezilecek mekanı olmadığı için geceleri çok daha hareketlidir. Öğrenci şehri diyebileceğimiz Kharkiv adeta eğlencenin adresi. Eğlence mekanlarıyla ünlü olan bu yerde çılgınlar gibi eğlenmek mümkün. Bazı özel mekanlara girebilmek için dış görünüşünüzün gerçekten çok düzgün olması gerekmektedir. Sizlere Panorama, Club Laguna, Misto Club gibi ünlü yerlere gitmenizi öneririm. Gideceğiniz her ortamda istediğiniz eğlenceyi bulabileceğinizi söyleyebiliriz.

Kharkiv
Kharkiv

Ukrayna gibi bir ülkenin zaten dünya çapında gece hayatı ile nam saldığını bilmeyen yoktur. Yardım sever insanlarıyla Ukrayna da çok rahat bir gezinti yapabileceksiniz. Bilmediğiniz bu ülkeye gideceğiniz bir yeri ararken size yardımcı olacak birçok kişi bulabilirsiniz. Yolunuz Ukrayna’ya düştüğünde eşsiz mimari yapıları, lezzetli yemeklerini ve özel gecelerini mutlaka en güzel şekilde değerlendirin.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here