PAYLAŞ
ukraynali-turist
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ukrayna’ya artık sadece kimlik kartları ile gidiş gerçekleşebilecek. Ankara’da imzalanan anlaşma sonrasında Türkiye ile Ukrayna aralarında ki pasaport şartını kaldırdı ve sadece kimlik kartları ile seyahat etme özgürlüğünü getirdi. Tatil için ya da başka bir nedenden dolayı iki ülkenin vatandaşları istedikleri şekilde kimlik kartlarını kullanarak ülkelere giriş yapabilecekler. Geçen sene Türkiye’den Ukrayna’ya giden turist sayısında yüzde 28 artış olmuş, Ukrayna’dan Türkiye’ye 1 milyondan fazla kişi gelmişti. İki ülke arasında çok büyük bir turizm etkileşimi vardı. Şimdi verilen karar ile Ukrayna’daki vatandaşlar ile Türkiye’de ki vatandaşların daha rahat seyahat edebilmesi sağlandığı için iki ülke arasındaki turizm faaliyetlerinin çok daha hızlı bir şekilde büyüyeceği düşünülüyor. Oluşacak olan bu büyüme hızıyla birlikte iki ülkenin de uçak seferlerini arttırması gerekebilir. Türkiye’den Ukrayna’ya gidecekler için Kiev, Kharkiv, Lviv, Odesa ve Kherson gibi Ukrayna’nın baş şehirlerine aktarmasız uçuş seferleri bulunmakta. Ukrayna’dan Türkiye’ye gelecek olan turistler THY, UIA ve Pegasus ile direk ülkemize giriş yapabilecekler. Pasaport ve vize olmadan sadece kimlik kartları ile gerçekleşmesi mümkün olacak olan bu seyahat imkanı 14 – 15 Mart Tarihleri arasında Türk hükumeti ve Ukrayna Hükumeti ile imzalanarak resmileşmiş oldu.

ukrayna kimlik

Türkiye’den Ukrayna’ya gitmek isteyenler için ise alımlar başladı bile. İki ülke gerçekten son sürat çalışmalarına devam ediyor. Sizde bu sene vize ve pasaport derdi olmadan farklı bir ülkeye gitmek ve yeni yerler görmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey çipli kimlik kartları. Türkiye’de dağıtılmaya başlanmış olan çipli kimlik kartınızı bir an önce edinip başvurunuzu yapabilirsiniz ve 90 güne kadar pasaport ve vize gerekmeksizin Ukrayna’da seyahat edebilirsiniz. Bu etkileşim ile iki ülke arasında kültürel, ekonomik ve ticari olarak birçok etkileşimin artacağı ve büyüyeceği düşünüyoruz. Yaz gelmeden gerçekleşen bu anlaşma ile eminiz ki iki ülke arasında gerçekleşecek olan diğer gelişmeler de hız kazanacaktır. İki ülke başkanlarının da memnuniyetlerini dile getirdikleri anlaşmanın bizleri de oldukça mutlu edeceği bir gerçek.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

2 YORUMLAR

  1. ukraynaya sizin aracınızla 1 hafta gitmek istiyorum. rehberlik hizmetiniz varmı? Detaylar hakkında bilgi almak isterim.
    İyi günler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here