PAYLAŞ
Margarita Adası
Margarita Adası
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Venezuela’yı ziyaret etmenin en güzel zamanı yazın sonları. Son yaz turunuzu yapmak istiyorsanız, kesinlikle bu şehir size göre. Doğal güzellikleriyle gelenlere eşsiz bir deneyim sunan Venezuela her yıl yüzlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Güzelliğine hayran kalacağınız Margarita Adası

Margarita Adası
Margarita Adası

Venezuela’nın kuzeyinde bulunan bu ada, her sene turistlerin odak merkezidir. Masmavi deniziyle size eşsiz güzelliklerini sunan Margarita adası sadece adada 50’e yakın plaj barındırmakta. Yok ben daha eğlenceli bir tatil istiyorum derseniz, Margarita adasının gece hayatına girmeye hazırsınız demektir. Büyük lüks otellerde mevcut olan bu adada, sörf yapabilmeniz de mümkün. Maceracı bir kişiliğe sahipseniz size adanın daha iç kısımlarını önerebiliriz. Tropik ormanları, dağları hatta bataklıklarıyla maceraperestlerin ilgi odağı olan Margarita adası, Venezuela’nın olmazsa olmazı.

Gördüğünüz görebileceğiniz en güzel şelalelerden biri Angel Şelalesi

Angel Şelalesi
Angel Şelalesi

Ülkenin buraya gelenlere sunmuş olduğu en büyük güzelliklerden biri olan Angel Şelalesi yaklaşık olarak 1 km boyutlarında heybetli boyuyla, bütün dünyanın dikkatini çekmektedir. Bu şelaleye sadece hava yoluyla ulaşabileceksiniz ki, buda işe ayrı bir eğlence ve heyecan katıyor. Şelaleyi havadan gördüğünüz atan gözlerinize inanamayacaksınız. Buraya gelen turistlere kalma yerleri de sunan Angel Şelalesi’ne her yıl gelmek isteyeceksiniz. Bu şelale yüzlerce insanın ülkeye taşınmasına sebep olmuştur.

Venezuela’nın dillere destan Kum Tepeleri

Venezuela Kum Tepeleri
Venezuela Kum Tepeleri

Çoğu insan, ‘ülkede o kadar güzellik varken kum tepelerine gidilir mi?’ cümlesini kuruyor. İyi düşünmeniz gerek çünkü Venezuela’nın Kum Tepeleri rüzgar sayesinde sürekli çeşitli şekiller alarak buraya gelen insanlara muhteşem bir manzara sağlamakta. Tatilinize veya gezinize ayrı bir anlam katmak istiyorsanız, mutlaka buraya gelmelisiniz. Ayrıca Kum Tepeleri’nin arkasında bulunan tarihi koloni kasabaları şehrin tarihini yansıtmakta. Ülkenin kuzeyinde bulunan bu yeri gezmeniz sizin hayrınıza olacaktır.

İşte doğal güzellik diyebileceğiniz Orinoco Nehri

Orinoco Nehri
Orinoco Nehri

Orinoco Nehri dünyanın tek okyanus deltası olmakla beraber, burada yaşayan halk sayesinde korunmuş olan Waroa, halen kullanılan kanolarla nehrin budaklanan bütün kısımlarını gezebileceksiniz. Burayı gelip gören insanların bir çoğu buraya taşınmıştır. Bu yüzden buraya gelirken valizinizi biraz ağır tutun, çünkü aklınızda her an buraya taşınma isteği yaratabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here