PAYLAŞ
Halong Bay
Halong Bay
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Yakın tarihte önemli bir yeri olan Vietnam‘ın tarihi yerleri dışında doğal güzellikleri bakımından da gezilesi birçok yeri bulunmaktadır. Ülkeye geldiğinizde kendinizi canlı bir müzede hissedebilirsiniz. Zira yakın geçmişin sert savaşın izlerini her tarafta görmek mümkün.

Vietnam Gezilecek Yerler

Vietnam gezinize başlamadan önce Kamboçya ülkesini ziyaret edebilirsiniz. Zira Vietnam’a komşu olan burası doğa harikalarıyla dolu bir yer. Gerçi ülkenin her tarafı cennetten çıkma gibi ve buraya her yıl gelmek isteyebilirsiniz. Ayrıca buranın gece hayatının çok renkli olduğunu söylemek gerek.

Kamboçya
Kamboçya

Old Quarter

Old Quarter
Old Quarter

Arabadan çok motosikletin olduğu bu şehirde her tarafta seyyar satıcıları görebilirsiniz. Burada kendi imal ettiği ürünleri satmaya çalışan Vietnam halkıyla kaynaşabilirsiniz.

Halong Bay

Halong Bay
Halong Bay

Adeta su üzerine kurulu olan şehire gemi ile gidebilirsiniz. Burada ulaşım kayıklarla yapılıyor zira evlerin her köşesinde su bulunuyor.

Savaş Kalıntıları Müzesi

Vietnam Savaş Kalıntıları Müzesi
Savaş Kalıntıları Müzesi

Yakın tarihin önemli savaşlarını yaşayan Vietnam halkının nasıl bir süreçten geçtiğine dair çarpıcı bilgileri burada bulabilirsiniz. Tarihe meraklı birisi iseniz burada tüyleriniz ürperecektir.

Cu Chi Tunelleri

Cu Chi Tunelleri
Cu Chi Tunelleri

Bir diğer savaş müzesi olan Cu Chi Tunnels adından da anlaşılacağı üzere yer altına kazınan tünellerden oluşan bir müze. Burada Vietnam savaşında Vietnamlıların yokluk içinde nasıl taktikler geliştirdiğini görebilirsiniz.

 

Phong Nha Mağaraları

Vietnam Phong Nha Mağaraları
Phong Nha Mağaraları

Bu mağaraları gezmek isterseniz buraya tekneyle gitmek zorundasınız. Bu Phong Nha Mağaraları birçok rengarenk kayalara ev sahipliği yapıyor. Bu özellik dünyada sayılı birkaç mağarada var. Vietnam’a geldiyseniz muhakkak burayı gezmeden geri dönmemelisiniz.

Muong Hoa Vadisi

Vietnam Muong Hoa Vadisi
Muong Hoa Vadisi

Asya’nın vazgeçilmezi pirinç tarlalarını burada da görebilirsiniz. Birçok nehir, kayalık ve şelaleden oluşan bu güzel yer dingin bir tatil geçirmek isteyenlerin uğrak noktası. Eğer fotoğraf çekmeye özel bir ilginiz varsa bu el değmemiş vadide inanılmaz güzel pozlar yakalayabilirsiniz.

Trang An Grottoes

Vietnam Trang An Grottoes
Trang An Grottoes

Unesco Kültür Mirası Listesi‘nde yer alan bu turistik yer Vietnam gezinizde gelmeniz gereken en önemli yerlerden biri. Bu bölgeye tekne ile gelebiliyorsunuz ve yolculuğunuz boyunca birçok mağara, vadi ve doğa güzellikleriyle karşılaşıyorsunuz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here