PAYLAŞ
vize
vize
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Özellikle son yıllarda vize konusunda ülkemiz yoğun bir çaba içerisinde. Bu çaba da işe yaramış olacak ki son yıllarda birçok ülkeyle vize anlaşması yapılabildi. Ülkemize gelen turist sayısı ve çeşitliliği artıkça vizesiz gidilebilecek olan ülkeler de şüphesiz artacak. Sadece bizim değil vize istemeyen ülkeler de bu durumdan faydalanmış olacak. Ülkemizdeki insanlar vize ile uğraşmak istemediklerinden tatil için vize istemeyen ülkeleri tercih etmektedirler. İnsanımız vizesiz ülkeleri ziyaret ettiklerinde o ülkeye ekonomik açıdan destek olmuş oluyorlar. Eğer siz de vizeyle uğraşmak istemiyorsanız ve hangi ülkeye vizesiz gidebilirim diye düşünüyorsanız aşağıdaki listeye bakabilirsiniz.

vize

Vize İstemeyen Ülkeler

vizesiz ülkelervize istemeyen ülkelervize şartı olmayan ülkeler

Şu an en az 80 ülkeye vizesiz gidilebiliyor. Ancak bu bilgiler sonradan değişebilir. Bu yüzden karar vermeden önce ilgili bakanlıktan bilgiyi teyit etmenizi öneririz. Vize işlemleri siyasetle doğrudan ilişkilidir ve en ufak sıkıntıda vize uygulamaları iptal edilebilir. Bu yüzden her zaman son dakikaya kadar vize konusunu takip etmeniz gerekmektedir.

Vizesiz Bir Ülkeye Nasıl Gidilir?

Eğer listeden bir ülke seçip oraya gitmeye karar verdiyseniz ve ülkeye nasıl giderim, bir aksilik olur mu acaba diye endişelenmeye başladıysanız bu soruyu sormanız çok doğaldır. Ülkemiz sınırları içerisinde nasıl bir şehirden şehre gidiyorsanız vize istemeyen ülkelere gittiğinizde de aynı şey geçerlidir. Tabi ülke değiştireceğinizden tek fark sınır noktalarında uygulanan güvenlik prosedürleri. Seyahat etmeden önce gideceğiniz ülkenin sınır güvenliği ile ilgili ufak bir araştırma size yeterli olacaktır. Tabi ülkeye gitmeden önce pasaportunuzu çıkartmayı da unutmayın.

Alacağınız Pasaport Çok Önemli!

Eğer mevcut bir pasaportunuz varsa ve pasaportunuzu yeniletmemiş iseniz yani kısacası pasaportunuz çipli değilse ülkelerin bazılarına özellikle Avrupa ülkelerine vizesiz gidemezsiniz. Tabi bu çipli pasaportlar, özellikle büyük Avrupa ülkelerini yani AB’yi kapsamaktadır. Daha önce Avrupa’ya gitmek istediğinizde Shengen Vizesi almak zorundaydınız. Yeni düzenleme ve anlaşmalarla birlikte birçok Avrupa ülkesine çipli pasaportla gidebileceksiniz. Ancak yine de bununla ilgili son gelişmeleri ilgili bakanlığın web sitesinden takip etmeniz faydalı olacaktır. Yurt dışına gitmeden önce muhakkak kaynağın kendisinden bilgi almak en doğru karar olacaktır. Vizesiz seyahatler dileriz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here